Forskere

Telefonnr.Navn, Jobtitel, E-mail, Enhed (Bygning-rum)
Aae, Bjarke, Ph.d.-studerende, baae@cas.au.dk, Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab (1451, 533-)
Bach, Katrine Mandrup, Ph.d.-studerende, kmbach@cas.au.dk, Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi (-)
Bjerre Odgaard, Marie, Ph.d.-studerende, mabo@cas.au.dk, Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi (-)
+4587162116
Bubandt, Nils Ole, Professor, bubandt@cas.au.dk, Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi (4236, 120-)
Bune, Julie Nynne, Ph.d.-studerende, jnb@cas.au.dk, Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi (-)
+4587165781
Bærndt, Marie Fjellerup, Ph.d.-studerende, mfb.crf@psy.au.dk, Psykologisk Institut (1322, 325-)
Fibiger, Thomas Brandt, Videnskabelig assistent, thomas.fibiger@cas.au.dk, Institut for Kultur og Samfund - Arabisk og Islamstudier, fag (-)
Ismail, Abir Mohamad, Ph.d.-studerende, ami@cas.au.dk, Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi (-)
+4587162173
Johansen, Mette-Louise, Lektor, mlej@cas.au.dk, Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi (4236, 243-)
Kjærgaard Thorsen, Mille, Ph.d.-studerende, mkt@cas.au.dk, Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi (-)
+4587162425
Kühle, Lene, Professor MSO, lk@cas.au.dk, Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab (1453, 533-)
Lauritsen, Henrik, Ph.d.-studerende, hl@ps.au.dk, Institut for Statskundskab (-)
+4587162062
Louw, Maria E., Lektor, etnolouw@cas.au.dk, Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi (4235, 2.22-)
Lund Mortensen, Emilie, Ph.d.-studerende, elm@cas.au.dk, Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi (-)
+4587162241
Nielsen, Christian Axboe, Lektor, christian.a.nielsen@cas.au.dk, Institut for Kultur og Samfund - Østeuropastudier, fag (1461, 625-)
Olesen, Mattias Gori, Ph.d.-studerende, mgo@cas.au.dk, Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab (-)
Rafiqi, Arzoo, Ph.d.-studerende, arzoo.rafiqi@ps.au.dk, Institut for Statskundskab (-)
Renders, Johannes, Ph.d.-studerende, johannes.renders@cas.au.dk, Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi (-)
+4587162421
Riexinger, Martin Thomas, Lektor, mri@cas.au.dk, Institut for Kultur og Samfund - Arabisk og Islamstudier, fag (1453, 520-)
+4587162126
Rytter, Mikkel, Lektor, mikkel.rytter@cas.au.dk, Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi (4235, 2.30-)
Schwampe, Jasper, Ph.d.-studerende, jasper@ps.au.dk, Institut for Statskundskab (-)
+4587162657
Sedgwick, Mark, Professor, mjrs@cas.au.dk, Institut for Kultur og Samfund - Arabisk og Islamstudier, fag (1451, 522-)
Shanaah, Anastasia, Ph.d.-studerende, anastasia.shanaah@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Kunsthistorie, Æstetik & Kultur og Museologi (-)
Shanaah, Sadi, Ph.d.-studerende, sadi@ps.au.dk, Institut for Statskundskab (-)
Skovsgaard, Steen, Ph.d.-studerende, steen.1952@cas.au.dk, Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi (1453, 333-)
Sparre, Sara Lei, Adjunkt, saraleisparre@cas.au.dk, Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi (-)
Suhr, Christian, Adjunkt, suhr@cas.au.dk, Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi (4240-)
+4587165651
Valbjørn, Morten, Lektor, mortenv@ps.au.dk, Institut for Statskundskab (1332, 216-)
Waltorp, Karen, Adjunkt, etnkw@cas.au.dk, Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi (4235, 212-)

Gæsteforskere

År Navn, Jobtitel, E-mail, enhed
2017 Richard McNeil Willson, Doctoral researcher, mcneilwillson@gmail.com, University of Exeter, UK. 
2017 Alex Metcalfe, Senior lecturer, a.j.metcalfe@lancaster.ac.uk, Lancaster University, UK.
2016 Sara Jul Jacobsen, PhD fellow, sarajj@ruc.dk, Roskilde University, Denmark.
2015 Francesco Piraino, PhD candidate, francesco.piraino@sns.it, EHESS, Paris.
2013 Leonardo Schiocchet, Postdoc, schiocchet@gmail.com, Institute for Social Anthropology, Austrian Academy of Sciences.